Şartlar ve Koşullar

Sayın Müşterimiz,


İdaş ürünlerinin her biri için internet sayfamız üzerinden sipariş verebilirsiniz. Siparişinizi, ürün bilgi sayfasında yer alan “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak girebilirsiniz. Siparişlerinizi tamamladığınızda “Alışverişi Tamamla” butonuna basarak satın alma işlemine devam edebilirsiniz. Satın alma işlemine ister üye olarak isterseniz üyelik yapmaksızın devam edebilirsiniz. Siparişiniz ile ilgili size sorulan bilgileri cevaplandırarak ve ilgili sözleşmeleri onaylayarak güvenlikli ödeme ekranına girebilirsiniz. Ödeme ekranında belirlediğiniz ödeme koşullarını seçerek kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Ödemeyi 3D Secure Güvenli Ödeme Sisteminden cep telefonunuza gönderilen şifre bilgilerini girerek güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ürünle ilgili siparişiniz size en yakın bölge temsilciliğine ve/veya bayimize yönlendirilecek, ürünlerin teslimi ve montajı bu bayimiz tarafından yapılacaktır. Bu sayede, özellikle büyük hacimli, montaj gereksinimi olan ürünler için evinize teslim ve montaj hizmetini sizlere ücretsiz olarak sunuyor olacağız.

İdaş web sitesi üzerinden sipariş etmek istediğiniz her türlü ürün ile ilgili, 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunu ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince sözleşme yapılması zorunluluğu getirilmiştir. Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi detayları aşağıda belirtildiği gibidir. Alıcı, satışa konu ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu ürünler ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında ürünleri sipariş verdiğini işbu Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi hükümlerince kabul ve beyan eder. Her siparişiniz için ayrı bir sözleşme hazırlanacak, bunu okuyarak elektronik ortamda onaylamanız istenecektir.

İdaş ürünlerini tercih ettiğiniz teşekkür ederiz.
ÖN BİLGİLENDİRME FORMU
MADDE 1- TARAFLAR
SATICI:
Unvan : TEKSAL TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Adres :Ferhatpaşa Mah. Ender Sok. No: 1/1 Çatalca/İstanbul
Telefon/Fax : 444 4 327
Vergi Sicil No :8360422044
Mersis No :0836042204400014
E-Posta Adresi :idas@idas.com.tr

ALICI:
Adı/Soyadı/Unvanı :
Adresi :
Telefon/Fax :
E-Posta Adresi :


MADDE 2 - KONUSU:
İşbu Satış Sözleşmesi Ön Bilgi Formu’nun konusu;ALICI’nınSATICI’ya ait www.idas.com.tr web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz ve yine sözleşmede satış fiyatı belirtilen ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. Alıcı, satışa konu ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu ürünler ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında ürünleri sipariş verdiğini işbu ön bilgi formu hükümlerince kabul ve beyan eder. SATICI’nınwww.idas.com.tr sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.
MADDE 4- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER BİLGİLERİ
4.1- Ürün/Ürünlerin temel özellikleri (türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi) SATICI’ya ait internet sitesinde yer almaktadır.
4.2- İnternet sitesinde ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.
4.3- Sözleşme konusu mal ya da hizmetin tüm vergiler dâhil satış fiyatı aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.
Ürün Açıklaması Adet Birim Fiyatı Ara Toplam
(KDV Dahil)
Kargo Tutarı
Toplam :

Ödeme Şekli ve Planı :
Teslimat Adresi :
Teslim Edilecek Kişi :
Fatura Adresi :
Sipariş Tarihi :
Teslimat Tarihi :
Teslim Şekli :

MADDE 5 - TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI:
5.1- Teslimat masrafları alıcıya aittir. Satıcı, web sitesinde, teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını yada kampanya dahilinde ücretsiz teslimat yapacağını beyan etmişse, teslimat masrafı satıcıya aittir. Aksi taktirde kargo ücreti ALICI’ya aittir.
5.2- Teslimat; stokun müsait olması ve mal bedelinin satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede yapılır. Satıcı, mal/hizmetin siparişinden itibaren 30 (Otuz) gün içinde teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek 10 (on) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı mal/hizmetin teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

MADDE 6 - ALICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI:
ALICI, sözleşme konusu ürünleri teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan ürünlerin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra ürünlerin özenle korunması borcu, ALICI’ya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa ürün kullanılmamalıdır. Ürünün faturası iade edilmelidir. Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla mal/hizmeti 3 (üç) gün içinde SATICI’ya iade etmekle yükümlüdür. Bu takdirde teslimat giderleri ALICI’ya aittir.


MADDE 7 - SATICININ BEYAN VE TAAHHÜTLERI:
SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur. Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz. SATICI, cayma beyanının kendisine ulaşmasından sonra 10 (on) gün içinde ürün bedelini, varsa kıymetli evrakı iade eder. Ürün 20 (yirmi) gün içinde iade alını. Haklı gerekçelerle SATICI, sözleşmedeki ifa süresi dolmadan ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta ürün tedarik edebilir. SATICIürününtesliminin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan ALICI’ya bildirir.

SATICI :TEKSAL TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
ALICI :
TARİH :

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR
1.1-İşbu Sözleşme aşağıdaki taraflar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde imzalanmıştır.
SATICI:
Unvan : TEKSAL TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Adres :Ferhatpaşa Mah. Ender Sok. No: 1/1 Çatalca/İstanbul
Telefon/Fax : 444 4 327
Mersis No :0836042204400014
E-Posta Adresi :idas@idas.com.tr
Alıcı’nın İade Halinde Malı Satıcı’ya Göndereceği Kargo Şirketi:
ALICI:
Adı/Soyadı/Unvanı :
Adresi :
Telefon/Fax :
E-Posta Adresi :

1.2- İş bu sözleşmeyi kabul etmekle ALICI, sözleşme konusu siparişi onayladığı takdirde sipariş konusu bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.
MADDE 2- SÖZLEŞMENİN KONUSU VE KAPSAMI
2.1- İşbu Sözleşme 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne uygun olarak düzenlenmiştir. İşbu Sözleşme’nin tarafları işbu Sözleşme tahtında Kanun’dan ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nden kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler.
2.2- İşbu sözleşmenin konusu; ALICI’nınSATICI’ya ait www.idas.com.trweb sitesinden elektronik ortamda siparişini verdiği aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.
MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TEMEL ÖZELLİKLERİ VE FİYATI
3.1- Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Vergiler Dahil Satış Bedeli (adet x birim fiyat olarak) aşağıda belirtildiği gibidir.
Ürün Birim Toplam KDV Dahil
Adı Rengi Adet Fiyat Satış Tutarı Vade Farkı Toplam Satış Tutarı
Kargo Hariç Toplam Ürün Bedeli:
Kargo Ücreti:
Kargo Dahil Toplam Bedeli:
Ödeme Şekli ve Planı:
Alınan Vade Farkı:
Vade Farkı hesabında kullanılan faiz oranı:
3.2- İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.
MADDE 4- ÖDEME ŞEKLİ
4.1. ALICI tarafından siparişin verilmesi, onaylanması; işbu siparişe konu ürün/hizmetle ilgili ödeme yükümlülüğü altına girdiği anlamına gelmektedir.
4.2- Yukarıdaki bölümde (ödeme şekli ve planı satırında) bankanıza iletilecek sipariş toplamının kaç taksitle ödeneceği bilgisi bulunmaktadır.Bankanız kampanyalar düzenleyerek sizin seçtiğiniz taksit adedinin daha üstünde bir taksit adedi uygulayabilir, taksit öteleme gibi hizmetler sunulabilir. Bu tür kampanyalar bankanızın insiyatifindedir ve Şirketimizin bilgisi dâhilinde olması durumunda sayfalarımızda veya basılı fiyat listelerimizde kampanyalar hakkında bilgi verilmektedir.
4.3- Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden itibaren sipariş toplamı taksit adedine bölünerek kredi kartı özetinize bankanız tarafından yansıtılacaktır. Banka taksit tutarlarını küsurat farklarını dikkate alarak aylara eşit olarak dağıtmayabilir. Detaylı ödeme planınızın oluşturulması bankanız inisiyatifindedir.
4.4- Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve alıcı arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
4.5- Havale ile yapılan alışverişlerde 3 iş günü içinde ödemesi yapılmayan siparişler Şirketimizin sistemi tarafından iptal edilecektir. Bu durumda ortaya çıkacak sorumluluklar ALICI’ya aittir. Havale işlemini gerçekleştirdikten sonra işleme ait dekont örneği idas@idas.com.tr e-posta adresine veya https://www.idas.com.tr/.................. linkine iletilmelidir.
MADDE 5- ÜRÜNÜN TESLİMİ
Teslimat Adresi:
Teslim Edilecek Kişi:
Fatura Adresi:
5.1- Ürünün teslimatı SATICI veya SATICI’nın YETKİLİ BAYİSİ tarafından ya da anlaşmalı kargo firması aracılığı ile ALICI’nın yukarıda belirtilen adresine yapılacaktır.
5.2- Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI’ya geri iade edilmesinden dolayı oluşan giderler de ALICI’ya aittir.
5.3- Ürün teslimatınınanlaşmalı kargo firması aracılığı ile yapılması halinde; kargo fiyatı sipariş toplam tutarına eklenecek ve ALICI tarafından ödenecektir. Ürünün SATICI tarafından kargoya verilmesinden sonra ve fakat ALICI tarafından teslim alınmasından önce ALICI tarafından yapılan sipariş iptallerinde de kargo bedelini ALICI ödemekle yükümlüdür.
5.4- Kargo firmasının, ürünü ALICI'ya teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle ve siparişi verilen ürünün ALICI'ya teslim edilememesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. Bu halde meydana gelebilecek zarar ve sorunlardan kargo firması sorumludur.
MADDE 6- GENEL HÜKÜMLER
6.1- ALICI, www.idas.com.tradresinden yaptığı alış verişte sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı, cayma hakkı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup sözleşmenin kurulmasından önce bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
6.2- ALICI; işbu mesafeli sözleşmeyi internet ortamda teyit etmekle, SATICI tarafından tüketiciye verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.SATICI, ALICI’nın siparişini aldığını, işlemin yapıldığı ağ üzerinden ve ayrıca elektronik posta, kısa mesaj, telefon araması, faks gibi araçlardan en az biriyle gecikmeksizin ALICI’ya bildirir.
6.3- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. İşbu sözleşmenin 7.maddesinin 2.bendinde düzenlenen sipariş tesliminin SATICI tarafından imkansızlaştığı ileri sürülerek (tedarikçi Firmadan ürünün hiçbir şekilde tedarik edilememesi durumu) sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getirememesi hali saklıdır.
6.4- Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
6.5- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
6.6- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin onaylandığının SATICI’ ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
6.7-Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir. Aksi taktirde ALICI, SATICI’nın ürün miktarını faizi ile birlikte kendisinden tazmin etmek maksadı ile her türlü yola başvuracağını kabul, beyan ve taahhüt eder.
6.8- SATICI, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması halinde ALICI’yı bilgilendirip onay alarak, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI'ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.
6.9- SATICI, işbu Sözleşme kapsamında; cayma hakkı, bilgilendirme, teslimat ve diğer hususlardaki yükümlülüklerine dair her bir işleme ilişkin bilgi ve belgeyi üç yıl boyunca saklayacaktır.

MADDE 7- CAYMA HAKKI
7.1-ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde malı reddederek cayma hakkına sahiptir. Tüketicinin cayma bildiriminin satıcıya ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.
7.2. Cayma hakkının usulüne uygun şekilde kullanımı halinde ürün bedeli, ALICI’nın ödeme yöntemi ile aynı şekilde iade edilecektir. Kredi kartı ile işlem yapmış bir ALICI, cayma hakkını usulüne uygun şekilde kullandığında (ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda), ürün bedeli ALICI’nın kredi kartına iade edilecektir. ALICI'nın kredi kartı ile taksitle yaptığı ödemelerde, ürün tutarının, ilgili bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, bankadan ALICI’ya yapılabilecek geç ödemelerden SATICI sorumlu tutulamaz. ALICI, olası gecikmeler için SATICI'nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını şimdiden kabul eder.
7.3- İlgili ürün işbu sözleşmenin 6.8. maddesinde nitelikleri belirtilen ürünlerden ise ALICI’nın cayma hakkını kullanabilmesi için, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması gerekmektedir.
7.4- Sözleşmeden cayma hakkın kullanılması halinde; ALICI’ya veya ALICI’nın gösterdiği kişi/kuruluşa teslim edilen ürünün/lerin,
(i) faturası (İade edilmek istenen ürünün/lerin faturası kurumsal ise iade faturası) (İade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir)
(ii) kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarlarıile birlikte
eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
7.5- ALICI, cayma hakkının kullanıldığına ilişkin bildirimin yapıldığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde malı iade etmek zorundadır, aksi takdirde SATICI’nın cayma hakkının kullanımından doğan bir sorumluluğu doğmayacaktır. Malın iadesinin yapılmaması halinde ortaya çıkacak zararlardan, maddi kayıplardan ALICI sorumlu olacaktır.
7.6- ALICI’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle ürünün/lerin değerinde bir azalma olur veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’nın zararlarını tazmin edecektir.
Sözleşmeden cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından varsa düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde bu kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.
7.7- Yurtdışı gönderilerinde gümrük vergileri ALICI’ya ait olup, gümrükten her ne şekilde olursa olsun teslim alınmayan ürünler için ALICI’nıncayma hakkı bulunmamaktadır.
7.8- Tüketici tanımı içinde yer almayan gerçek ve tüzel kişilerin Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’a dayanarak cayma hakkından yararlanmaları mümkün değildir.
7.9- Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde SATICI'ya faks veya e-posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün 8. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Telefon yolu ile cayma bildirimi yapılması mümkün değildir. Cayma formu web sitemizde yer almaktadır.
MADDE 8- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
8.1- Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ileALICI’nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünleriçin cayma hakkı kullanılamaz. Aynı şekilde, tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan, bu sebeple iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlara ürünlerde cayma hakkının kullanılması, bu ürünlerin ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış/denenmemiş olması şartına bağlıdır.
8.2- Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünlerde (kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren yastık, yorgan, nevresim, çarşaf gibi ambalajı açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilecek nitelikteki ürünler) de cayma hakkı kullanılması ve ürünün iadesi mümkün değildir
MADDE 9- TEMERRÜT HÜKÜMLERİ
9.1- Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklarından edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu’nun 106-108.maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfında da yerine getirilmesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf mütemerrit olarak addolunacak ve alacaklı edimin ifasını talep etmek suretiyle malın teslimini, ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkına sahiptir.
9.2- Mesafeli Sözleşmeler Hakkında Yönetmeliğin 9.maddesinin son fıkrası gereğince satıcı SATICI, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı ileri sürerek (tedarikçi Firmadan ürünün hiçbir şekilde tedarik edilememesi durumu), sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa, bu durumu sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirmeyi taahhüt eder. Bu durumda, SATICI sözleşmeyi derhal fesih etme hakkına haiz olup, Müşterinin sipariş verdiği ürünün bedelini ve varsa borç altına sokan tüm belgeleri geri iade edeceğini taahhüt eder.
9.3- SATICI işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek -örnekleme yolu ile sayılan ve sayılan haller ile sınırlı olmayan- mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını, salgın hastalık gibi olağanüstü olaylar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise, ALICI, SATICI ’ın hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt etmekle, (i)siparişin iptal edilmesini, (ii) sözleşme konusu ürünün/lerin varsa emsali ile değiştirilmesini veya (iii) teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesini talep etme haklarından birini kullanabilir. ALICI’ nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içerisinde kendisine ödenir. ALICI'nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ise, ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 10 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, bankadan ALICI’ya yapılabilecek geç ödemelerden SATICI sorumlu tutulamaz. ALICI, olası gecikmeler için SATICI'nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını şimdiden kabul eder.
9.4- Ürün iadelerinde kusurlu ürün iadeleri haricinde sadece ürün bedeli geri ödenmekte olup sipariş esnasında ödenmiş olan kargo ücretinin geri ödemesi olmamaktadır. Ürün iadesi sonucunda sipariş miktarınızın ücretsiz kargo sınırının altına düştüğü durumlarda iade sonucu ortaya çıkan toplam bedele göre oluşan kargo ücreti geri ödeme tutarından düşülüp kalan bakiye ödenecektir.
MADDE 10- ALICININ AÇIK RIZA BEYANI
“6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında işbu sözleşme nedeni ile şahsıma ait telefon-T.C. kimlik nosu-banka bilgileri-kredi kart bilgileri-adres bilgileri-nüfus cüzdanı bilgileri ve örneğinin SATICI tarafından kayda alınmasına ve ilgili işlemlerin yapılabilmesi için bilgilerimin 3.kişi ve firmalara aktarılmasına izin verip vermediğim konusunda bilgilendirilme yapılmış; açık rızamın olup olmadığı tarafıma açıkça bilgi verilerek sorulmuştur.
6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Kapsamında yukarıda belirtilen işlemlerle ilgili şahsıma ait telefon-T.C. kimlik nosu-banka bilgileri-kredi kart bilgileri-adres bilgileri-nüfus cüzdanı bilgileri ve örneğinin ve lüzümlu sair bilgilerin SATICI tarafından kayda alınmasına ve ilgili bilgilerin teknik servis, kurulum ya da ticari işlemlerle ve satış konusu ürünle ilgili işlemlerin yapılması için 3.kişi ve firmalara aktarılmasına açık izin veriyorum.”
MADDE 11- YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.


SATICI: Teksal Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.
ALICI:


Tarih: